^Į viršų

Laukiatės? Pasiskiepykite nuo gripo.

Gripo skiepų veiksmingumas

Didžiausia gripo komplikacijų rizika išlieka vaikams iki dvejų metų, vyresniems nei 65 metų, nėščiosioms ir asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis (širdies, plaučių, kepenų, inkstų, kraujo arba medžiagų apykaitos sutrikimais (cukriniu diabetu) arba esant imuninės sistemos sutrikimams.

Kiekvienais metais, PSO duomenimis, pasaulyje gripu suserga 5-10 proc. suaugusiųjų ir 20-30 proc. vaikų. Nėščiosios gripu serga sunkiau, joms žymiai dažniau atsiranda komplikacijų, netgi galima mirtis.

Skiepai nuo gripo – svarbi moters sveikatos priežiūros iki pastojimo, nėštumo ir pogimdyminiu laikotarpiu dalis. Ypač svarbu, kad nėščios arba planuojančios pastoti moterys (ypač sergančios lėtinėmis ligomis) gripo sezono metu kaip galima greičiau pasiskiepytų inaktyvuotais skiepais nuo gripo. Nėščios moterys, naujagimiai ir kūdikiai dažniau patiria su gripu susijusių komplikacijų ir dažniau hospitalizuojami. Lietuvoje dėl gripo 2014-2015 m. gripo sezono metu buvo hospitalizuota 10 nėščiųjų. Dažniausiai dėl gripo hospitalizuojami jaunesni nei vienerių metų amžiaus kūdikiai. Didžiausia rizika susirgti – jaunesniems nei 6 mėn. kūdikiams.